Do góry
Title Image

O nas

MK|EK Sp. z o.o to duet projektowy, do którego należy marka modowa EK.elkakot

Michał Kapczyński, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, doktor sztuki, wykładowca ASP i WSEiZ w Warszawie, architekt wnętrz, projektant mebli i biżuterii, fotografik, autor zdjęć kolekcji EK.

Elżbieta Kapczyńska-Kot, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, projektantka mody, stylistka, autorka konceptu modowego EK.elkakot, jego loga, wszystkich projektów wraz z konstrukcjami i autorskimi rozwiązaniami krawieckimi.

   „Marka ek.elkakot to osobista wypowiedź na temat ubioru. Projektując, odpowiadam na własne potrzeby, zainteresowania, marzenia. Szukam formy, koloru, materiału. Potem szyję, noszę, piorę, sprawdzam. Modelami, z których jestem najbardziej zadowolona, dzielę się z Wami. PROSTOTA i WYGODA to cechy charakterystyczne moich projektów. Cenię TRWAŁOŚĆPONADCZASOWOŚĆ oraz UNIWERSALNOŚĆ ubioru. Modele komponuję tak, by w zależności od dodatków, zmieniały swój charakter; wtedy jedna sukienka sprawdza się jako wizytowa, do pracy, na spacer, na plażę; do szpilek, balerin, trampek, klapek… Lubię ubrania podążające za sylwetką, nieograniczające ruchu, lekkie i higieniczne.  NATURALNE SUROWCE: wełna, bawełna, len, jedwab, głównie w formie dzianiny są bazą moich działań. W dodatkach pojawia się też skóra, bambus, rattan, słoma papierowa, srebro i stal. Tworzę w nurcie SLOW FASHION, wysoka jakość, czyste środowisko i uczciwość zarówno dla konsumentów, jak i producentów”.